Ballkani në stilin e kampionit mposht Gjilanin

Në festën e Ballkanit të Suharekës, i cili për herë të parë në historikun e klubit është shpallur kampion i Kosovës ka mposhtur Gjilanin me rezultat 2-0. Kjo humbje Gjilanit i ka kushtuar pasiqë ka humbur edhe pozitën e nënkampionit të këtij kampionati.

Qendërmbrojtësi Lumbardh Dellova në minutën e 25-të, nga 16 metra me gjuajtje të saktë e lenë të shtangur portierin e Gjilanit, Ymerin.

Në minutën e 40-të, futbollisti i talentuar Ermal Krasniqi realizon gol të bukur duke dyfishuar rezultatin në 2-0. Për Gjilanin i cili kishte ambicie të mëdha në këtë kampionat titullin dhe Kupën e Kosovës të cilat asnjërën nuk e arriti ta fiton është një kampionat i dështuar.

Me këtë fitore Ballkani mbyllë kampionatin me 76 pikë si lider, ndërsa Gjilani përmbyll me 62 pikë në pozitën e tretë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS