Ballkani në stilin e kampionit mposht Dritën

Në javën e 31-të, në Suharekë, Ballkani ka mposhtur Dritën me rezultat 3-2, duke u afruar edhe më shumë drejt titullit të kampionit për herë të parë në historikun e saj.

Në një ndeshje mjaftë interesante “portokallinjtë” e Ballkanit, me plot meritë shënuan fitore dhe njiherit që nga kjo ndeshje është shpallur edhe kampion i Superligës.

Në minutën e 33-të, Meriton Korenica nga gjuajtja e lirë godet horizontalen e Malokut të Dritës. Në minutën e 50-të, zhbllokohet rezultati.

Ermal Krasniqi depërton gjuan për tokë ndërsa mbrojtësi Ilir Blakqori shtyn topin në rrjetën e tij duke shënuar autogol.

Në minutën e 54-të, portieri Faton Maloku gabon rend, në vend të pason tek Limani ai pason tek Nazmi Gripshi i cili nuk fal duke ngritur epërsinë në 2-0.

Futbollistët e Dritës rikthehen fuqishëm në lojë, pasi në minutën e 80 Almir Kryeziu ngushton epërsinë në 2-1, duke mposhtur portierin Stivi Frashëri.

Në minutën e 89-të, Përparim Islami harkon bukur me kokë Ardit Tahiri barazon në 2-2.

Në minutat shtesë të ndeshjes në minutën e 97-të, Ermal Krasniqi pas një kundërsulmi të shpejt me lehtësi mposht portierin Faton Malokun për rezultatin 3-2.

Pas kësaj fitore, Ballkani kryeson me 69 pikë, ndërsa Drita në pozitë të dytë ka tubuar 55 pikë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS