Ballkani dhe Drita ndajnë pikët

Derbi i xhiros së 24-të në mes Ballkanit dhe Dritës i zhvilluar në Suharekë, ka përfunduar me rezultat të barabartë 1:1.

Skuadra e Ballkanit kaloi i pari në epërsi me golin e realizuar nga kapiteni Edvin Kuç në minutën e 17-të.

“Bardhekaltërit” e Dritës arritën të barazojnë rezultatin në minutën e 36-të, me golin e shënuar nga Leonat Vitija.

Me këtë barazim, Ballkani mbetet lider me 50 pikë, ndërsa Drita mbetët në pozitën e dytë me 48 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS