Balaj vazhdon me gola në Austri, ndihmon skuadrën e tij për fitoren e pestë me radhë

Bekim Balaj po kalon në një formë të mirë në Austri, ku sërish ka gjetur golin me skuadrën e tij Sturm Graz.

Sulmuesi shkodran realizoi golin e fundit të ndeshjes në fitoren 3-0 ndaj St. Polten, që ishte fitorja e pestë me radhë në kampionat për Sturm Grazin.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 78-të, vetëm pesë minuta pasi ishte futur në fushë si zëvendësues.

Për Balajn ky ishte goli i tretë në kampionat dhe i katërti në total me Sturm Grazin në këtë sezon.

Balaj po kalon formë të mirë pasi të gjithë golat i ka shënuar në ndeshjet e fundit, ndërsa Sturmi gjendet në vendin e dytë me 24 pikë, një më pak se RB Leipzig. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS