Bajrush Ymeri: Kjo ishte zgjidhja më e mirë e mundshme

Gjilan – Bajrush Ymeri kryetar i LDK-së në Artanë dhe delegatë në Kuvendin e tetë thotë se zgjedhja e Isa Mustafës për kryetar të LDK-së ishte zgjidhja më e mirë e mundshme. Ymeri është zgjedhur edhe anëtar i Këshillit të Përgjithshëm.

Bajrush Ymeri kryetar i degës së LDK-së në Artanë ka dhënë mendimin e tij rreth Kuvendit të VIII të LDK-së ku kryetar i zgjodh Isa Mustafa.

Ymeri duke i falënderuar delegatët e këtij Kuvendi ka thënë se do të angazhohem fuqishëm që të jap kontributin tim maksimal në shumë çështje që do të shtrohen gjatë takimeve që do t`i kemi në këtë këshillë.

Ymeri ndryshe është zgjedhur edhe anëtar i Këshillit të Përgjithshëm derisa ka thënë se ka pritur dhe pret komente nga të ndryshmet për këtë kuvend, por ai është i bindur se kjo ka qenë zgjidhja më e mirë e mundshme në momentin në të cilin gjendemi ka thënë Ymeri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).