Avdijajt nuk i vazhdohet kontrata, duhet të kërkojë klub të ri

Klubi skocez, Heart of Midlothian nuk e ka ndërmend t’ia vazhdojë kontratën futbollistit kosovar, i cili pëlqehet nga klubi portugez, SC Braga. Donis Avdijaj nuk po e gjen assesi qetësinë, shkruan Gazeta Express.

Futbollisti kosovar nuk po bëhet rehat tash e sa vite.

Futbollisti ofanziv në muajin janar i ishte bashkuar klubit britanik, Heart of Midlothian, me të cilin kishte nënshkruar kontratë deri në fund të sezonit.

Mirëpo, klubi skocez nuk e ka ndërmend t’ia vazhdojë kontratën përfaqësuesit kosovar, i cili gjatë verës do të jetë lojtar i lirë.

23 vjeçari me këtë rast nga tash do të jetë i lirë ta kërkojë një klub të ri.

Ai i ka zhvilluar vetëm tri ndeshje në ligë dhe dy në kupë me ekipin skocez para se të ndërpritej futbolli shkaku i pandemisë koronavirus.

Sipas mediave portugeze, SC Braga ka shprehur interesim për futbollistin e krahut të majtë.

Klubi portugez do të ishte i shtati në karrierën profesioniste të Avdijajt pas Schalkes, Sturmit, Rodas, Willem II, Trabzonsporit dhe Heartit. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).