Avdijaj vazhdon provat te Emmeni

Sulmuesi kosovar, Donis Avdijaj do të qëndrojë në prova te Emmeni deri në fund të javës së ardhshme.

Trajneri i Emmenit ka thënë se Avdijaj ka treguar paraqitje të mira sa ishte pjesë e Willem II.“Ne jemi kurioz ta shohim se si ai do të paraqitet edhe javën e ardhshme dhe nëse mund të bëjmë diçka për njëri-tjetrin.

Donisi ka treguar në të kaluarën se mund të luaj shumë mirë. Këtë e ka dëshmuar në Willem II.

Avdijaj 24-vjeçar është lojtar i lirë. Së fundi ishte pjesë e Heartsit të Skocisë, derisa karrierë ka bërë edhe te Trabzonspori, Roda, Schalke, Sturm Grazi dhe Schalke. Në të kaluarën ka luajtur edhe për të rinjtë e Gjermanisë dhe ekipin “A” përfaqësues të Kosovës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).