Avdijaj shënon për Schalken

Anësori i Kosovës, Donis Avdijaj ka shënuar për Schalken në barazimin 1:1 kundër Ingolstadit, shkruan albinfo.ch.

Ky ishte goli i dytë këtë sezon në Bundesliga, dhe sigurisht se edicionin e ardhshëm do të ketë më shumë hapësira

Anësori i Kosovës, Donis Avdijaj ka shënuar për Schalken në barazimin 1:1 kundër Ingolstadit, shkruan albinfo.ch.

Ky ishte goli i dytë këtë sezon në Bundesliga, dhe sigurisht se edicionin e ardhshëm do të ketë më shumë hapësira.

Në ndeshjen e fundit ai ishte titullar dhe ka arritur të shënojë që në minutën e dytë, pas një aksioni të bukur të mysafirëve. Avdijaj dëshmoi se kur i jepet hapësirë di ta shfrytëzojë shumë mirë.

Ai luajti deri në minutën e 77-të në barazimin 1:1, kurse Florent Hadërgjonaj luajti 90 për Ingolstadin. Kjo e fundit ka rënë nga Bundesliga.

http://www.dailymotion.com/video/x5n44po_ingolstadt-vs-schalke-04-1-1_sport

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS