Autostrada që lidh Kosovën me Maqedoninë Veriore duhet të përfundojë, thotë Abrashi

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe ministrin e Transportit të Maqedonisë së Veriut, Blagoj Boçvarski, kanë mbajtur konferencë për media.

Abrashi tha se me ministrin maqedonas kanë diskutuar për temat që lidhen sektorin e transporti ndërmjet të dy vendeve.

Sipas tij, autostrada që lidh Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut duhet të përfundojë.

Abrashi ka pohuar më tej se edhe për transportit hekurudhor do të gjendet zgjidhje.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).