Austria e interesuar të investojë në Kamenicë

Kamenicë – Organizata “Care” është ndër bashkëpunëtorët më të mirë të komunës së Kamenicës.

“Me menaxherin e projektit RESI për Kosovë z.Faton Krasniqin, biseduam për vazhdimin e bashkëpunimit në mbështetje të bujqve të komunës së Kamenicës. Gjithashtu, diskutuam edhe për mundësitë e tërheqjes së investitorëve të huaj, veçanërisht nga Austria” ka thënë Qëndron Kastrati në këtë takim./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).