Aurela Gaçe e prekur nga vdekja e aktorit Xhevdet Ferri: Duket e pabesueshme

Aurela Gaçe u shpreh e pikëlluar pasi mori lajmin për vdekjen e aktorit të njohur shqiptar.

Aktori shqiptar Xhevdet Ferri ka ndërruar jetë, ndërsa lajmi për vdekjen e tij ka tronditur opinonin.

Politikanë, aktorë e këngëtarë; kanë shprehur ngushëllime për familjen e Ferrit, ndërsa thonë se është shumë e vështirë ta pranojnë humbjen e tij.

Këngëtarja Aurela Gaçe, përmes një postimi në Instagram, ka thënë se duket e pabesueshme se Xhevdet Ferri ka ikur në botën e amshueshme.

“Oh çfare humbje ë
Lamtumire Xhevdet Ferri . .
Duket e pabesueshme .
U.prehsh ne paqe legjende e artit Shqiptar .
( sic e therrisnim ne ish studentet, profesor Xhoda ) . ë“, ka shkruar ajo.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).