Atletico e ‘shkel’ Levanten, Armando Sadiku luan vetëm 45 minuta

​Atletico Madridi ka marrë pikët e plota kundër Levantes në “Wanda Metropolitano”, duke triumfuar 3-0.

Armando Sadikut nuk po ia do në La Liga. Shqiptari ka bërë një tjetër paraqitje jo të mirë, duke detyruar trajnerin, Paco Lopez, ta ndërrojë menjëherë pas përfundimit të pjesës së parë, ku skuadra e sulmuesit të Kombëtares shqiptari humbi 3-0, shkruan Gazeta Express.

Për ekipin e Diego Simeones shënuan: Angel Correa 33’, Antoine Griezmann 48’ dhe Fernando Torres 77’, për këtë të fundit ishte goli i 100 në La Liga.

Pas kësaj fitore, Atletico shkon në kuotën e 71 pikëve, 11 më pak se lideri, Barcelona. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).