Ata që nuk i menaxhojnë mbeturinat e krijuara. do të pasojnë gjobat

Kamenicë – Është koha për rend dhe rregull. Për të gjithë ata që bien në kundërshtim me dispozitat e urdhëresës të lëshuar ditë më parë, do të pasojnë gjobat ka shkruar Qëndron Kastrati.

“Inspektorati i mbrojtjes së mjedisit nga dita e djeshme ka filluar inspektimin e të gjitha subjekteve afariste dhe ndërmarrjet e tjera shërbyese, që nuk i menaxhojnë mbeturinat e krijuara nga produktet e tyre. Për të gjithë ata që bien në kundërshtim me dispozitat e urdhëresës të lëshuar ditë më parë, do të pasojnë gjobat” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).