Asnjë rast i dyshuar me COVID-19 në Kamenicë

Kamenicë – Raporti i fundit nga QKMF në Kamenicë thotë se në kufirin “Dheu i Bardhë” janë kontrolluar 151 qytetarë, ndërsa në QKMF në Kamenicë dhe QMF-Roganë janë kontrolluar nga 24 qytetarë, dhe se asnjë prej tyre nuk ka rezultuar pozitiv dhe as nuk ka pasur asnjë simptomë të këtij virusi.

Po ashtu Komisioni për menaxhimin e vendimeve të marra nga Qeveria dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka vazhduar me mbikëqyrjen e situatës së krijuar për parandalimin e COVID-19.

Të gjithë akterët e këtij komisioni kanë vazhduar punët, duke inspektuar se a po zbatohen në përpikëri vendimet dhe masat e marra nga Qeveria.

Inspektorati ka qenë në terren gjatë gjithë kohës për të inspektuar të gjitha bizneset e Kamenicës se a po e zbatojnë vendimin për mbylljen e lokaleve, kafiterive dhe restauranteve.

Gjatë inspektimit nuk kemi hasur në asnjë biznes i cili nuk i respekton vendimet e marra nga Qeveria.

Ekipet e QKMF-së janë të gatshme 24 orë për çdo situatë, po ashtu numrat e telefonit: 0280 371783, janë të hapur për qytetarët.
Kujdes PO, panik JO!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).