Asfaltohet rruga Sadovinë e Jerlive – Dardani

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka vizituar fshatin Sadovinë të Jerlive për të parë nga afër punimet që kanë filluar në asfaltimin e rrugës që lidhë mes vete fshatrat: Sadovinë e Jerlive, Sadovinë e Çerkezëve me fshatin Dardani të Ferizajt.

Në Sadovinë të Jerlive, kryetari Haliti u mirëprite nga banorët të cilët e falënderuan atë për këtë projekt infrastrukturore por edhe për asfaltimin e segmenteve të kësaj rruge brenda fshatit, të rrugëve të tjera, por edhe për ndërtimin e trotuarit që sipas tyre do të ndikoj pozitivisht në sigurinë e këmbësorëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).