Asfaltohet një rrugë në fshatin Binqë

Viti – Në fshatin Binqë të Vitisë, kanë filluar sot punimet për asfaltimin e një rruge. Me këtë rast Kryetari i Komunës së Vitisë ka vizituar punimet.

Ai aty është pritur nga banorët e këtij lokaliteti të cilët e falënderuan atë për punën që po bënë Komuna e Vitisë në infrastrukturën rrugore.

Përndryshe Komuna e Vitisë po vazhdon me realizimin e projekteve infrastrukturore në lokalitet e ndryshme të kësaj komune kurse në fshatin Binqë parashihen të asfaltohen edhe disa rrugë të tjera./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).