Asfaltohet fusha sportive në fshatin Devajë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Hallit ka vizituar fshatin Devajë të Komunës së Vitisë, për të parë nga afër punimet në asfaltimin e fushës sportive të këtij fshati.

Haliti tha se Komuna e Vitisë po punon në realizimin e projekteve të ndryshme në të gjitha lokalitetet e kësaj komune.

Përndryshe në fshatin Devajë krahas punimeve që po bëhen në ndërtimin e fushës sportive pritet të përfundojnë edhe punimet në vendosjen e rrethojave të shkollës por edhe ngjyrosjen e objektit shkollor.

Këto punime janë mirëpritur nga banorët e këtij lokaliteti të cilët falënderuan komunën e Vitisë për realizimin e tyre./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).