Artana shënon 100 vjetorin

Gjilan – Për nder të 100 vjetorit të Shtetit Shqiptar në Sallën e Kulturës dhe Sportit në Llabjan është mbajtur program Festiv i organizuar nga Shoqata Kulturore Artistike “Artana” në Novobërdë.

Në këtë manifestim ishin të pranishëm Nënkryetari i Komunës Driton Avdyli, Kryesuesja e Kuvendit Komunal Shefkije Mehmeti,Drejtor të Drejtorive, zyrtar të tjerë komunal, si dhe qytetarë nga komuna e më gjerë.

Nënkryetari i Komunës Driton Avdyli theksoi se jemi mbledhur sot këtu së bashku, për të kremtuar ditën më të rëndësishme të Kombit Shqiptarë dhe kamë kënaqësinë të shpreh urimet e mia më të sinqerta, për ju dhe familjeve tuaja, me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit Kombëtar

Programi kulturor vazhdoi me paraqitjen e pikave të përgatitura nga SHKA “Artana“ dhe shoqëritë të tjera nga Komuna e Novobërdës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS