Arta Bajrami tregon historinë e dashurisë dhe fejesën pas vetëm një muaji njohje

E ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte këngëtarja Arta Bajrami. Arta ka 10 vite që është njohur me bashkëshortin, por për herë të parë rrëfen publikisht se e gjitha ishte një dashuri me shikim të parë. Ajo thotë se për herë të parë Xhimin (Bashkëshortin) e ka takuar në Gjermani, vend në të cilën ai kishte një lokal nate.

Në nëntor të vitit 2010 ata janë njohur, ndërsa fejesa mbërriti shumë shpejt vetëm një muaj më pas.

“Unë kam 10 vite me Xhimin, tani në gusht bëj 10 vite. Kam pas një koncert në Frankfurt dhe kisha për të kënduar në një diskotekë tjetër që ishte e Xhimit, ai erdhi dhe na mori, aty jemi njoh. Nuk ka zgjat shumë, jemi fejuar për një muaj. (Bieta: Dashuri me shikim të parë) Dashuri shumë e fortë, e kemi parë që po na pëlqente njëri-tjetri shumë. Vendosëm të fejohemi dhe çdo gjë shkoi shumë mirë. Ne në nëntor të 2010 jemi takuar dhe në dhjetor u fejuam. Unë i jam përshtatur atij si femër dhe ai mua si mashkull”, u shpreh Arta

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).