Arsyet pse nuk mund t’i rezistojmë pjeprit

Pjepri nga jashtë nuk është se duket aq tërheqës. Por, kur të prehet, ngjyra e tij e portokalltë tregon se ai është i tëri i mbushur me antioksidues.

Ngjyra e tij mund të mos jetë aq e theksuar, sa e pemëve të tjera, por pjepri përkundër kësaj ka veti të larta ushqyese.

Pjepri është i dobishëm për shëndet në shumë mënyra të ndryshme. Pjepri përmban substancën zeaksantin, e cila e mbron lëkurën nga rrezet e diellit. Zeaksantini po ashtu i mbron edhe sytë nga rrezet ultraviolete.

Pjepri na mbron edhe nga infektimet. Edhe pse nuk kanë shije të thartë, sikur shumica e pemëve që përmbajnë vitaminë C, pjeprat përmbajnë sasi të madhe të kësaj vitamine.

Nëse doni që sa më shpejt ta arrini peshën e dëshiruat trupore, atëherë ushtroni dhe konsumoni pjepra, meqë ata kanë pak kalori dhe janë të pasur me fibra. Përpos kësaj, pjepri parandalon edhe sëmundjet e zemrës

(Kosova Sot Online)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).