UBT

Arsyet përse duhet konsumuar rrepkën

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Rrepka është një bombë e vogël me ngjyrë të kuqe, të pasura me fibra, vitamina C, acid folik, kalium, e përmbajnë pak kalori, prandaj është e hatashme për pastrimin e organizmit.

  1. Lufton kancerin – shkencëtarët indian kanë zbuluar se ky ushqim nxit apoptozë – me fjalë tjera vret qelizat e kancerit.

Marrë parasysh se sa shumë fibra përmban, kjo perime e lufton edhe kancerin. Njihet se masë parandaluese dhe shëruese te kanceri në zorrë të trashë.

Eco Higjiena

Pos kësaj, me sukses “sulmon” edhe qelizat e kancerit në veshkë, lukth dhe sipërfaqes së gojës.

  1. Pastron rrugët e frymëmarrjes – rrepka ndihmon edhe te sëmundjet kronike të organeve të frymëmarrjes.

Në fakt, ndikon në sekretimin e mukozës nga organet e frymëmarrjes, prandaj ju preferohet të gjithëve atyre që kanë probleme me hundën e bllokuar dhe infeksionet e organeve të frymëmarrjes.

  1. Forcojnë zemrën dhe rregullojnë sheqerin në gjak – fibrat, vitaminat dhe mineralet nga rrepka do ta përmirësojnë shëndetin e sistemit kardiovaskular sepse e ulin kolesterolin, parandalojnë diabetin, rregullojnë shtypjen e gjakut dhe nivelin e sheqerit në gjak.