Arsim Azemi, mjeku i mirënjohjeve e dekoratave profesionale

Gjilan – Arsim Azemi punon si mjek në bazën e NATO-së në Kabul. Puna e tij profesionale, sjellja e mirë me tërë stafin, niveli profesional dhe angazhimet e shumta e kanë bërë të dalluar dhe veçuar duke u dekoruar me mirënjohje dhe duke qen gjithmonë shembull edhe për të tjerët.

Arsim Azemi është nga Ferizaji, por pas luftës është angazhuar si mjek në bazën e NATO-së në Kabul. Pothuajse është një ndër mjekët e paktë që ka qasje në nivele të tilla derisa edhe me helikopter privat aterron për tua ofruar ndihmën të plagosurve ose të tjerëve që operojnë në rrethana lufteje e paqeje.

Arsim Azemi jo vetëm në Kabul ku ndodhet tani, por edhe ai edhe në kohën e luftës është shquar për humanizëm e patriotizëm të madh sepse ka shërbyer në shumë situatat duke ofruar ndihmën e tij profesionale.

Ai edhe të martën ka marrë një mirënjohje siç ka thënë të dyfishtë nga gjiganti amerikan “Raytheon”

Ky është postimi i plotë i tij në rrjetet sociale

Të dashur miq
Shpresoj dhe uroj të jeni të gjithë shëndosh e mirë
Kam nderin dhe privilegjin që sot të ndaj me ju surprizë dhe mirënjohje të dyfishtë:
1. Nga gjiganti American -Raytheon e firmosur nga menaxheri z. David Chase
2. Nga vendlindja – Shoqata Humanitare Bamirëse “ Nenë Tereza” për kontributin tre vjeqarë si mjek humanitar në periudhën e dhembshme të kauzës së popullit tonë. Për këtë falënderoj shumë zotin Bekim Ademin – (Drejtoria e shëndetësisë dhe mirëqenie sociale )
për firmosje – vlerësimin e veprimtarisë dhe sidomos në veçanti jam shumë mirënjohës zotit Musa Eminit dhe tërë stafit të ambulancës No-3 ne Ferizaj për përkushtimin, devotshmërinë punën e palodhshme dhe suportin e afruar.
Zoti ta bekoj popullin tonë
Zoti ta bekoj popullin Amerikan dhe tërë vendet Demokratike ka shkruar Arsim Azemi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).