Arsenali thuhet se tenton transferimin e Shaqirit nga Liverpooli

Arsenali thuhet se dëshiron ta transferojë Xherdan Shaqirin nga Liverpooli në afatin kalimtar të janarit.

Sulmuesi shqiptar nuk po arrin që ta gjejë vetën në taktikat e Jurgen Kloppit, andaj po e mendon largimin në këtë afat dimëror.

Sipas asaj që raporton Football Insider, Shaqiri u ka bërë me dije bashkëlojtarëve te The Reds se po e mendon largimin në fund të këtij sezoni.

Por, largimi i lojtari nga Zhegra e Gjilanit mund të ndodhë qysh në janar, shkaku i minutazhës së vogël në Anfield.

Shaqiri nuk po arrin ta mposhtë konkurrencën e Mohamed Salah dhe Sadio Manes, andaj opsioni i tij i vetëm mbetet të largohet në janar.

Arsenali është shumë i interesuar për transferimin e reprezentuesit të Zvicrës dhe në afatin që po vjen mund ta realizojë transferimin e tij. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS