Fundamenti

Arsenali e ”vajton” largimin e Granit Xhakës, kujton kohën kur nënshkruan me yllin kosovar

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Një vit më parë, Granit Xhaka u largua nga skuadra e Arsenalit, duke u bashkua me Bayer Leverkusenin.

Qysh në sezonin e parë, futbollisti kosovar, arriti ta fitonte titullin e kampionit të Gjermanisë, e po ashtu arriti në finale të DFB Pokal dhe në finalen e Europa League, ku Leverkusen pësoi humbje nga Atalanta, shkruan IndeksOnline.

Por skuadra e Arsenalit nuk e ka harruar ende ish-kapitenin e skuadrës.

Uji Dea

Në një postim të publikuar në faqen zyrtare, ata kanë kujtuar kohën kur Xhaka u bashkua me Arsenalin në vitin 2016.

Për shtatë vite në Londër, Xhaka shënoi 26 gola dhe bëri 31 asistime./IndeksOnline/