Arsenali dhe Slavia Prague ndahen në paqe, Xhaka luan gjithë ndeshjen

Arsenal ka barazuar pas një fundi dramatik me Slavia Prague.

Arsenali barazoi 1-1 ndaj Slavia Prague pas barazimit në fund nga mysafirët.

Gjatë gjithë ndeshjes, “The Gunners” ishin nën kontroll dhe patën raste por nuk mundën ti konkretizonin ato.

Gjatë fundit të ndeshjes, Nicolas Pepe shënoi gol, i cili erdhi nga banka rezervë për të siguruar fitoren.

Pepe shënoi në min (86’).

Por, Slavia Prague arriti të bëjë befasinë. Holes shënoi gol në min (90+4′) për të barazuar gjithçka në Emiratës.

Granit Xhaka luajti tërë ndeshjen për vendasit.

Rezultati përfundimtar, Arsenal 1-1 Slavia Prague.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS