Arroganca e Kryesueses detyroi opozitën ta braktisë seancën e Kuvendit

Gjilan – Këshilltarët e opozitës të PDK-së dhe VV-së në Kuvendin Komunal të Gjilanit u detyruan ta lëshojnë seancën për shkak të sjelljes arrogante dhe injoruese, mosdhënies se fjalës me kohe, futjen e pikave të rendit të ditës jashtë procedurave ligjore, mos respektimi i pikave të rendit të ditës, ndërhyrjeve të vazhdueshme në fjalimet e kuvendarëve të opozitës, ofendimeve të shpeshta, gjuha e ashpër gjatë drejtimit të seancave, animi i skajshëm politik që po nxitë tensione në seancat e Kuvendit Komunal të Gjilanit.

Kjo qasje e drejtimit të seancave, po e rëndon funksionimin normal të punës së këtij institucioni, duke tejzgjatur kohën e punimeve në Kuvendin Komunal thuhet në reagimin e Sahit Abazit dhe Nevzad Isufit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).