Arrihet marrëveshja, PDK merr katër drejtori dhe nënkryetarin e Komunës

Gjilan – Riad Rashiti kryetar i PDK-së, ka konfirmuar për rajonipress marrëveshjen e arritur mes LVV dhe PDK-së. Sipas tij PDK do t`i marrë katër drejtori dhe nënkryetarin e komunës.

Rashiti tha se sipas marrëveshjes së arritur PDK do të udhëheq me drejtorin për buxhet dhe financa, drejtorinë e bujqësisë, drejtorinë e shëndetësisë dhe drejtorinë e zhvillimit ekonomik si dhe nënkryetarin e komunës.

Ndërkohë seanca e Kuvendit Komunal është caktuar për sot në ora 15.00./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS