Arrestohet vitiasi, shtiu me armë zjarri pas një mosmarrëveshje me viktimat

Viti – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje me dy viktimat meshkuj kosovar, ka ardhë deri te kacafytja mes tyre, ku më pas i dyshuari ka shtënë me armë zjarri, viktimat kanë arritur t`i largojnë armen duke e hedhur në tokë.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë dhe një predhë, ndërsa arma nuk është gjetur. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS