Arrestohet shtetasi nga Maqedonia, tentoi të ik pa i paguar shërbimet e servilit të veturës

Kllokot – Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Maqedonisë Veriore pasi që i njëjti nuk ka kryer pagesat e shërbimit-riparimit të veturës me targa të Shkupit, në servisin e ankuesit mashkull kosovar.

Ai e ka marrë veturën nga servisi kinse për ta provuar dhe ka tentuar që të ikë në drejtim të Maqedonisë, por është ndaluar në PKK-Hani i Elezit. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).