Hidromorava

Arrestohet shqiptari nga Presheva , ka rrahur motrën e martuar në Viti

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Stacioni policor në Viti përmes telefonit ka pranuar një informatë lidhur me një rast dhunë në Familje. Njësitet patrulluese policore kanë arrestuar të dyshuarin A. H. (1975) nga Presheva Republika Serbisë (momentalisht jeton në Viti), njoftoj Ismet Hashani zëdhënës i policisë në Gjilan.

I dyshimti pas një zënke që kishte pasur me motrën e tij (e martuar në Viti) për motive të ultë, e kishte rrahur viktimën të cilës i kishte shkaktuar lëndime trupore si dhe ka shkaktuar dëmtim të pasurisë së luajtshme (Derën e hyrjes së shtëpisë) njoftoj Ismet Hashani zëdhënës i policisë rajonale në Gjilan.

UBT

Me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari ndalohet në mbajtje për 48 orë.Rasti është duke u hetuar nga njësitet e dhunës familjare tha Hashani./rajonipress/