Arrestohet shitësi i substancave narkotike

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet e specializuara anti drogë nga shtabi qendror që veprojnë në Gjilan, përmes rrugëve operative kanë marre informatë se i dyshuari shqiptar është në posedim të një sasie të substancës së dyshuar të llojit Marihuanë me qellim të shitjes.

I njëjti është ndalur dhe gjatë kontrollimit fizik tek i njëjti janë gjetur 15 qese plastike, të mbushura me substancë të dyshuar marihuanë me peshe 16.4 gram.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është ndaluar në qendrën e ndalimit për 48 orë. Rasti i referohet PTH-së njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).