Arrestohet serbi që keqpërdori seksualisht vajzën nën moshën 16 vjeçare

Kamenicë – Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Serb, pasi që dyshohet se i njëjti para gjashtë muajve ka keqpërdorur seksualisht viktimën fëmijë, femër serbe. Viktima është dërguar për ekzaminim gjinekologjik në IML-Prishtinë.

Pas intervistim i dyshuari me vendimin e prokurorit dërgohet për 48 orë në qendrën e mbajtjes njoftoj policia e Kosovws./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).