Arrestohet pronari i një kompanie ndërtimore, dëmtoj pullazin e një shtëpie

Gjilan – I dyshuari mashkull shqiptar pronar i një ndërmarrje ndërtimore, gjersa ishte duke e rrënuar një shtëpi me eskavator, nuk ka marrë masa mbrojtëse dhe gjatë rrënimit ka dëmtuar pullazin e një shtëpie tjetër dhe ka shkaktuar dëme edhe në disa shtëpi tjera.

Me urdhër të prokurorit është arrestuar pronari i ndërmarrjes dhe drejtuesi i eskavatorit mashkull shqiptar. Përveç dëmeve materiale nuk kishte lëndime në njerëz dhe me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).