Arrestohet personi i dyshuar për vjedhje të rëndë

Gjilan – Drejtoria Rajonale e Policisë ne Gjilan, kishte pranuar një ankesë për një rast “Vjedhje e rëndë” që kishte ndodhur në një fshat të komunës së Gjilanit. Pas një pune hetimore mirë të organizuar me datën 07.09.2022 Njësimi i Hetimeve Rajonale Gjilan ka arritur që të e lokalizoj dhe rrjedhimisht të e arrestoj të dyshuarin Shqiptar Kosovar F.A. (1993), i cili dyshohet se është i involvuar në këtë rast.

Dyshohet se me këtë rast ishin vjedhur një shumë e konsideruar e eurove dhe frangave Zvicerane.

I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.
Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtati i cili ka urdhëruar që rasti të procedohet në Prokurorinë Themelore Gjilan me kallëzim penal për veprën penale “Vjedhje e Rendë”, ndërsa i dyshuari të ndalët në mbajtje për 48 njoftoi policia e Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS