Arrestohet një serb për kalim ilegal të kufirit

Kamenicë – Është raportuar se gjatë kontrollit në automjetin të cilin e drejtonte një mashkull shqiptar, është arrestuar i dyshuari mashkull serb shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti kishte kaluar ilegalisht kufirin e Kosovës.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).