Arrestohet një serb, në shtëpinë e tij policia konfiskoj armë e municion

Gjilan – Në fshatin Korminjan, të Ranillukut është arrestuar i dyshuari mashkull serb, pasi që gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij i janë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47 me tetë (8) fishekë, një revole me gaz dhe një shkop gome.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).