Arrestohet një i mitur për sulm që lidhet me protestën e fundit

Gjilan – Ankuesja shqiptare kishte raportuar se deri sa ishte duke mbajtur një fjalim në protestën e cila ishte duke u mbajtur me 11 nëntor 2017, një person i panjohur ka tentuar ta sulmojë, mirëpo është ndaluar nga disa pjesëmarrës të protestës. Janë intervistuar disa dëshmitarë, ishte njoftuar prokurori kujdestar dhe në mungesë të personit të dyshuar, rasti i referohet njësive hetuese.

Raport shtesë

Nga rrjeti social ,,Facebook” në faqen e një radioje lokale me 13 nëntor 2017 është siguruar një video incizim ku është identifikuar i mituri shqiptar (2001) i dyshuar për veprën e cilësuar si “Sulm”.

Gjatë intervistimit në prani të avokatit mbrojtës dhe prindit të tij i mituri deklaroi se në ditën kritike ai ka qenë në qytet së bashku me prindin e tij dhe tek platoja ku mbahej protesta, ai ishte afruar dhe për një moment kishte parë një femër duke lexuar një letër dhe sipas tij ai ishte i revoltuar me fjalimin e saj dhe ishte nisur që t’ia marrë letrën prej dorës, e jo për ta sulmuar, por nuk kishte arritur t’ia marrë letrën pasi ishte penguar nga pjesëmarrësit që ishin prezent.

Pas intervistimit prokurori i shtetit të miturit të dyshuar i lëshoi vendimin mbi ndalimin për 24 orë. Rasti procedohet në prokurori njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).