Arrestohet në Gjilan i dyshimti për rastet “Vjedhje e Rëndë”

Gjilan – Me 15 shtator 2021, Policia e Kosovës njësitet e hetimeve të stacionit policor të Gjilanit pas veprimeve mirë të organizuara, dhe informatave të marra përmes rrugëve operative është arrit të arrestohet i dyshuari L.S. (2000) M/K me banim rezident në fshatin Vitomiricë komuna e Pejës. I dyshimti mes datës 25 qershor 2021 rreth orës 22.30 dyshohet se me force ka depërtuar brenda në një Barnatore këtu në Gjilan dhe nga aty ka vjedhur para në vlerë të konsiderueshme.

I dyshuari është intervistuar në prezencë te avokatit mbrojtës dhe gjatë intervistimit janë gjete prova të qëndrueshme se ai është i involvuar edhe në disa raste të tjera të klasifikuara “Vjedhje e Rëndë”.

I dyshuari me vendim të prokurorit të shtetit ndalohet për 48 orë. Lënda procedohet në Prokurorinë Themelore të Gjilanit njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS