Arrestohet mashtruesi i dytë, kishte shitur pjesë të veturës së huaj

Gjilan – Në rrugën “Meadllin Ollbrajt” në Gjilan në lidhje me rastin e datës 10 maj 2017 raportohet se pas hetimeve të zhvilluara më 19.05.2017 është identifikuar dhe arrestuar edhe një i dyshuar mashkull shqiptar.

Gjatë kontrollit në oborrin e shtëpisë së të dyshuarit, janë gjetur dhe konfiskuar disa pjesë të veturës ndërsa pjesët tjera dyshohet se janë shitur.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS