Uji Dea

Arrestohet mashtruesi Driton Ajeti, erdhi nga diaspora me synime të errëta, përfundon në pranga

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Driton Ajeti është arrestuar nën dyshimin se ka mashtruar qindra mësues e fëmijë duke joshur me paga të majme, ndërkohë nuk i ka kryer pagesat dhe mashtrimi ka vazhduar në kontinuitet. Prokurori, Agron Uka tha se arrestimi erdhi pas informatave të shumta që vinin nga palët e dëmtuara për mashtrim.

Me urdhër të prokurorisë së Gjilanit është arrestuar mashtruesi nga diaspora Driton Ajeti pronar i Albshkolla.

Prokurori Agron Uka ka konfirmuar për rajonipress arrestimin dhe sipas tij kjo ka ardhur si rezultat i ankesave të shumë palëve të dëmtuara si mësues e personel tjerë që janë angazhuar në këtë shkollë.

Mobi Casa

Driton Ajeti erdhi nga diaspora me synimin e errët për të mashtruar dy kategori më të ndjeshme të shoqërisë mësuesit dhe nxënësit.

Ajeti sipas prokurorisë dyshohet për veprën penale “mashtrimi”./rajonipress/