Arrestohet kosovari që po punonte pa letra në Zvicër

Policia zvicerane në aksion. Nga njëzet kontrolle të autoritareve zvicerane në kantonin e Schwyz, policia i ka arrestuar tre persona, të cilët ishin duke punuar jashtëligjshëm në Zvicër.

Njëri nga të arrestuarit ishte nga Kosova, ndërsa dy tjerët njëri nga Siria e tjetri nga Vietnami. 26-vjeçari nga Kosova u kap nga autoritet derisa ishte duke punuar si berber pa leje pune, shkruan 21 Minuten.

Si berber po punonte edhe 19-vjeçari sirian, teksa u kap nga policia zvicerane. Gjithashtu i paligjshëm ishte një vietnamez 39-vjeçar, i cili ishte i punësuar në një restorant në Goldau në kuzhinë.

Të arrestuarit tani do të duhet t’i përgjigjen prokurorit, kanë njoftuar autoritetet zvicerane, përcjell Albinfo.ch.

Arrestohet kosovari që po punonte pa letra në Zvicër

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).