Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje në Gjilan, në Kamenicë prangoset i dyshuari për grabitje

Gjilan – Në dy raste të ndara në Gjilan dhe Kamenicë policia ka arritur të arrestojë të dyshuarit për tentim vrasje dhe për grabitje.

Në rastin e parë në raportin shtesë të policisë thuhet se në Gjilan për rastin e ndodhur më 07.09.2019 është arritur të arrestohet i dyshuari mashkull shqiptar dhe nga ai është konfiskuar një thikë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Kurse në rastin e dytë të grabitjes në Kamenicë, njësia policore ka arritur të identifikojë të dyshuarin mashkull shqiptar dhe nga ai të konfiskojnë veturën e grabitur nga viktima mashkull shqiptar. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt ka njoftuar policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).