Arrestohet i dyshuari për plagosjen në Malishevë

Gjilan – Të enjtën rreth orës ‪19:30, Policia e Kosovës ka pranuar një informatë se ka ndodhur një rast “Plagosje” me armë zjarri në fshatin Malishevë të Gjilanit.

Viktima është shqiptar Shtetas i Kosovës (1982 ) i cili është dërguar me urgjencë në Emergjencë – Spitalin Regjional të Gjilanit dhe sipas mjekut nuk është në rrezik për jetë.

I dyshimti po ashtu shqiptar shtetas i Kosovës (1975 ) me vendbanim në fshatin Malishevë është arrestuar nga ana e Policisë së Kosovës. Rrethanat e rastit janë duke u hetuar njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).