Arrestohet i dyshuari për gjuajtje me armë zjarri

Gjilan – Drejtoria Rajonale Gjilan, Stacioni Policor Gjilan me datën 03/08/2022 ka pranuar një informatë se në një lagje të Gjilanit janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Patrulla policore ka arritur që të lokalizoj vendin e ngjarjes, ka takuar të dyshuarin Shqiptar Kosovar F.R. (1971).

Arma e llojit “Ecol Jackal Dual Compact” kalibri 9 mm së bashku me nëntë (9) gëzhoja të armës përkatëse janë konfiskuar si dëshmi materiale për Gjykatë.

I dyshuari është arrestuar dhe është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës. Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që të dyshuarit të lirohet në procedurë të rregullt, ndërsa rasti me kallëzim penal për veprat penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” të procedohet së bashku me provat në Prokurorinë Themelore në Gjilan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS