Arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje, policia konfiskon pushkë, pistoletë e karikator

Gjilan – Drejtoria Rajonale Gjilan, Njësiti i Hetimeve të Stacionit Policor Novobërdë sot me datën 07.09.2022 me urdhër të Gjykatës ka realizuar një bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të të dyshuarit Kosovar Shqiptar Q.H.

Gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar si dëshmi materiale për Gjykatën:
• Një (1) pushkë gjuetie me leje të skaduar prodhim Turk,
• Një (1) pistoletë e llojit Zastava e kalibrit 6.35 mm
• Një (1) karikator me katër (4) copë fishekë të të njëjtit kalibër dhe
• Njëzet e nëntë (29) copë fishekë të kalibrit 9mm.

I dyshuari është arrestuar dhe intervistuar në bazë të procedurave ligjore. Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që lënda të procedohet në procedurë të rregullt në Prokurorinë Themelore Gjilan me kallëzim penal për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontrollë ose posedim të paautorizuar i armëve” thuhet në njoftimin e policisë së Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS