Arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje

Kamenicë – Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Stacioni Policor Kamenicë gjatë patrullimit me datën 03..12.2022 ka ndalur veturën me targa vendore drejtuar nga V.Q. Shtetas i Kosovës {2001) i cili kishte filluar tejkalimin në vijë të plotë dhe pas ndaljes së veturës dhe kontrollimit të dokumentacionit tek i njëjti është gjetur një armë-revole e llojit ZORAKI-M-906-T si dhe pesë fishek të kalibrit 7.65 mm të cilën i dyshuari e kishte pasur në brez.

Arma dhe fishekët janë konfiskuar.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që ndaj dy të dyshuarit të ngritët kallëzim penal për veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armeve” dhe rasti i kompletuar do të dërgohet në Prokurorinë Themelore Gjilan njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS