Arrestohet hajni nga Peja, i shumëkërkuari nga policia e Vitisë

Viti – Në fshatin Pozheran, Policia e Kosovës, njësia e hetuesisë pran Stacionit policore të Vitisë pas një pune intensive kanë arritur të identifikojnë një të dyshuar lidhur me dyshim për disa vjedhje në territorin e Vitisë.

Personi i dyshuar është shqiptar shtetas i Kosovës i lindur me 1968 në Pejë. I dyshuari është arrestuar nga policia dhe pas intervistimit i njëjti ndalet në mbajtje. Ndaj të njëjtit ushtrohet kallëzim penal për “Vjedhje” njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).