Arrestohet hajni i dyshuar për disa vjedhje të rënda në Viti

Gjilan – Më 18 qershor 2018 në Viti, në Rrugën e “UÇK-së”, nga ekipi sektorial është arrestuar i dyshimti shqiptar shtetas i Kosovës i dyshuar se mund të jetë i involvuar në veprat penale “vjedhje e rëndë”, i njëjti është intervistuar nga prokurori i PTH-Gjilan, në prani të avokatit mbrojtës.

Janë gjetur prova të qëndrueshme se i njëjti është i involvuar në disa raste të veprave penale “Vjedhje” dhe “Vjedhje të rënda” që kanë ndodhur në vazhdimësi në Viti dhe fshatrat për rreth.

Prokurori i shtetit i ka caktuar masën e ndalimit për 48 orë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).