Arrestohet gjilanasi për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Gjilan – I dyshuari Shtetas i Kosovës është hasur duke ushtruar veprimtari të paligjshme organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm. Patrulla policore ka arrestuar të dyshuarin dhe i njëjti është intervistuar në bazë të procedurave ligjore.

Si prova materiale janë sekuestruar nga ana e policisë së Kosovës mjetet me te cilat ka ushtruar veprimtarinë e kundërligjshme si në vijim : dy (2) televizor, një (1) llap top, një (1) printer, një (1) shtëpizë kompjuteri dhe shtatë (7) tiketa te lojërave të fatit dhe një libër e bastores për mbajtjen e shënimeve.

Ndaj të dyshuarit në konsultim me prokurorin e shtetit ngritët kallëzim penal për veprën penale “Organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm” dhe rasti procedohet në procedurë të rregullte në PTh.

Mjetet e konfiskuara me pranim dorëzim dorëzohen në terminalin Doganorë “Dheu i Bardhë” njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS