Arrestohet Gentrit Shala, i dyshuari për mashtrim

Gjilan – Drejtoria Rajonale Gjilan, Njësiti i Hetimeve të Stacionit Policor Gjilan pas një pune mire të organizuar operative ka arrestuar të dyshuarin Kosovar Shqiptar Gentri Shala. (1997) i cili dyshohet se me datën 19.08.2022 duke i futur ne lajthitje disa kompani në Gjilan dhe Prizren ka arritur që t`i mashtroj ata duke përfituar shuma të konsiderueshme materiale për vete.

I dyshuari këto mashtrime dyshohet se i ka bërë duke u thirrur në emër të një kompanie nga Prishtina me pronar Shqiptar Shtetas i Kosovës kinse kjo kompani këto biznese do ti reklamoj gjatë shfaqjes së një seriali në një televizionin publik Kosovar.

I dyshuarit është lokalizuar dhe rrjedhimisht arrestuar nga Policia e Kosovës.
Ai është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që i dyshuarit të ndalet në mbajtje për 48 orë nën akuzën “Mashtrim”, rasti me Kallëzim Penal procedohet në Prokurorinë Themelore në Gjilan thuhet në njoftimin e policisë së Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS